«Вогонь скорботи у серці навіки»

2018-11-23

Щороку остання субота листопада стає чи не найскорботнішою для усієї України, для кожного українця, адже 6немає родини, якої б не торкнулась страшна трагедія голодомору.

Скільки пережила наша країна, та, мабуть, 1932-1933 рр. назавжди залишуться найчорнішими у нашій історії, бо ж гинули всі, вимирали цілв села, сім'ї, зникали цілі покоління. Чи може бути щось страшнішим ніж голодна смерть, ніж матерів бачити ослабленою, ледь живою свою дитину, яка благає лише про одну крихту хліба.

Немає стравшнішого гріха ніж забуття. Не можемо та й немаємо права забути спланований та жорстокий геноцид нашого народу. Тому наша шкільна громада щороку у скорботі силяє голову перед бе5зневинними жертвами комуністичної машини смерті.

Нове покоління україців береже свою історію, замінює знаки питання на знаки оклику, впевнено називає своїх ворогів, шанує своїх героїв та молиться за закатованих жертв.

В рамках проведення тижня пам'яті жертв Горлодомору та політичних репресій у НВК «Успіх» відбулися виховні та тематичні заходи, приурочені страшній трагедії українського народу.

19 листопада відбувся круглий стіл між учнями 11 класу «Голодомор 1932-1933 – геноцид українського народу».

20 листопада пройшов спільний для усієї школи «Урок пам'яті», проведено акцію «Незабудки пам'яті» серед учнів середньої ланки.

Завершився тиждень глибоким та чуттєвим виховним заходом «Реквієм жертвам Голодомору», підготовлений вчителем історії Труфановою О.І.  та учнями 10 класу.

Вже традиційно учні та педагоги НВК «Успіх» долучаться до міського мітингу-реквієма та всеукраїнської акції «Запали свічку пам'яті», вогники свічок на підвіконнях осель нагадають про трагічні події тих років.