Міністерство освіти і науки, молоді та спорту "за" фахову дискусію і "проти" популістських маніпуляц

2011-03-28
foto

25 березня у низці ЗМІ з’явився коментар В’ячеслава Брюховецького про начебто недоліки реформ, які запроваджує Міністерство освіти і науки, молоді та спорту.

Зазначимо, що Міністерство освіти та науки, молоді та спорту України спираючись на ефективно налагоджену та демократичну співпрацю із громадськістю, свідомо здійснює комплексну реформу української системи освіти.

Чи не вперше за роки незалежності спостерігається суспільна єдність щодо усвідомлення існуючих проблем та концентрована політична воля всіх відповідних органів влади у запровадженні змін.
Адже після тривалого періоду стагнації освітньої сфери саме держава ініціювала дієві кроки назустріч викликам доби, яка вимагає позиціонувати галузь освіти та науки як ключову в процесі модернізації української економіки. Ця політика здійснюється у рамках проголошеного курсу Президента України на приєднання нашої країни до співтовариства провідних країн світу, для чого Україна має весь необхідний потенціал.

Нинішня освітня реформа не здійснюється миттєво, без прогнозування наслідків і оцінки необхідних ресурсів, як це, приміром, відбувалося із спробою нашвидкуруч запровадити 12-річну середню освіту без розуміння катастрофічних, паралізуючих результатів такого "експерименту".

Міністерством забезпечено всі належні умови для проведення фахового обговорення законопроекту "Про вищу освіту", який розміщено для громадського обговорення на офіційному сайті Міністерства, створено експертну робочу групу із залученням керівників провідних вищих навчальних закладів держави усіх форм власності, представників законодавчої гілки влади та громадськості.

Втім, процес розробки, обговорення та реалізації комплексної освітньої реформи неприпустимо перетворювати у жертву популістського крутійства окремих відставних "політиків від освіти", які намагаються збільшити свій танучий "політичний капітал" за допомогою свідомого маніпулювання громадською думкою через посередництво ЗМІ.

Голослівні звинувачення у "непрозорості", які висунув В’ячеслав Брюховецький в ефірі програми "Вечір з Миколою Княжицьким" на каналі TVI, не мають нічого спільного із фактами, оскільки не відображають стану обговорення в експертній робочій групі та політикою відкритості, яку наполегливо проводить Міністерство.

На жаль, у програмах подібного формату "дозволено" висловлювати свою думку лише одній стороні - причому в цьому випадку саме тій, яка засадничо намагається надати освітній реформі політичного забарвлення та позбавити саме по собі обговорення конструктиву, керуючись тими чи іншими суб'єктивними мотивами.

Міністерство освіти та науки, молоді та спорту України не лише торує шлях реформування галузі за загальноприйнятими правилами постійного фахового та громадського діалогу, але й рішуче налаштоване на досягнення відповідного суспільно-корисного результату, а саме модернізації української системи освіти за кращими європейськими та світовими зразками.

Важливість і масштабність поставленого завдання, таким чином, виключає втручання суб’єктивних мотивів та популістських методів незалежно від статусу тих, хто їх використовує.